O nas

 

 

 

Okres Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinnym gronie, czas przemyśleń i modlitwy, gdy siadamy wspólnie do stołu, wybaczamy sobie błędy, patrzymy w oczy widząc w każdym narodzonego Jezusa Chrystusa. Dla nas to również czas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, czas muzykowania.

Kolędy Cudzichów to wspólny projekt rodzinny, którym otwieramy nowy rozdział naszej muzycznej przygody. W albumie znalazło się 9 kolęd w naszych autorskich aranżacjach. Ważnym jego elementem są pastorałki, których uczyliśmy się „od kołyski”. Ogromne znaczenie ma dla nas miejsce pochodzenia, które napawa nas wielką dumą - wychowaliśmy się w polskiej części Spisza we wsi Dursztyn. Do naszego projektu zaprosiliśmy znaczących w Polsce muzyków: Kasię Gacek-Dudę, Joachima Mencla, Łukasza Kluczniaka i Daniela Pomorskiego, a ich dźwięki dodały niepowtarzalnego kolorytu i podkreśliły charakter płyty.

Z Agnieszką kolędy zaśpiewał pochodzący z Pyzówki Darek Mucha. Zależało nam na tym, aby oprócz współczesnych aranżacji wybrzmiała góralska nuta, która jest świadectwem naszej wspólnej tożsamości. Dziedzictwo kulturowe oraz tradycyjna muzyka ludowa Podhala i Spisza, z których bogactwa czerpiemy, są dla nas wielką inspiracją. To, co dla nas ważne i znaczące znalazło się na nagraniach kolęd. Nasza wiara i nasza rodzina jest tam przede wszystkim.